Vanast vahvast Lepatriinust saab tuule tiibadesse iga laps!

KAASAEGNE JA TURVALINE, TRADITSIOONE AUSTAV LEPATRIINU LASTEAED ON LAPSE ARENGU INDIVIDUAALSUST ARVESTAV, TERVISLIKKE ELUVIISE PROPAGEERIV KOOSTÖÖVALMIS ÕPPEASUTUS.

Meie väärtused: = ARMASTUS

Avatus

Rahulolu

Mängulisus

Ausus

Sõbralikkus

Tunnustus

Unikaalsus

Sallivus

4.sisehindamise perioodi /2016-2019/ üldteema

LEPATRIINU LIISU JA SÕBER KARU MAAILMA AVASTAMAS“

Algul õpeta last kuulama, siis võid talle õpetada kõike, mida tahad. B.Franklin

2017/2018 ÕPPEAASTA TEEMA: „PUU – TAMM“. Tahad latva ronida, hakka tüvest peale! (eesti vanasõna)

TERVISEDENDUSE TEEMA /TEL/TERVISEKOMBED

ÜLDEESMÄRK: RÕÕMUS, LOOV JA JULGE LAPS.

Lepatriinus kasvab mänguhuviline, liikuv ja sotsiaalsete oskustega laps, keda arendab ja juhendab pedagoogiliste kogemustega, sõbralik, hooliv, rõõmsameelne, õpihimuline ja tegus täiskasvanu tihedas koostöös koduga.

  • Märksõnad: PERE – USALDUS – UUDISHIMU. /Ma kuulan ja ma unustan. Ma näen ja ma mäletan. Ma teen ja ma oskan. Hiina vanasõna/

1.Lapsekeskse kasvatuse aluseks on tõdemus – laps on oma olemuselt hea! – ja õpetaja ülesanne on tekitada keskkond, kus see headus avaldub. /”Kiusamisest vabaks!” metoodika rakendumine/

2.Laps hoolib oma kodust, kodumaast. Laps oskab märgata ja hoida loodust.

3.PERSONAL: Tarkus – austus – meisterlikkus – meeskondlikkus. Lähtun oma töös J.Käisi didaktika 10 käsust. Kogun elamusi, jagan kogemusi.

4.LAPSEVANEM: Koostöö /=partnerlus – ühistegevus peredega toetab üksteist arvestava ja austava suhte loomist, hoolimist ja usaldust / – austus – sõbralikkus – keskkond turvalisust tagavate piiridega/.

KALLISTA KAASLAST, SIIS KÄRA KAOB.

xcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcxcx

Mai

LAPSED – TEL – KORDAN TERVISEKOMBEID

  • TERVISEMÄNGUD RÜHMADES
  • POLITSEI JA/VÕI PÄÄSTEAMETI KÜLASTUS (1B, 2B, 3B)

1.2.-31.05 LOGOPEEDI nädal rühmades.

2.2.5-4.5 – TIBUDE SPORDIPÄEVAD – 1A; 3A; 4B = SILVI

3.EMAD JA VANAEMAD – RÜHMAS ÕPITUBA – PROSSI VALMISTAMINE. KOHVIK VÕI SIIS KONTSERDIKE MAREGA

8.5 = TEATRIETENDUS VANEMALE: “HALDJAD TEEVAD METSAPEAO”

4.E 14.05 KELL 15.15 – AVATUD TANTSUTUND VANEMATELE, R.OLLE

5.T 15.5 KELL 17.00 KÕIK PERE KOOS – “LUSTIMA LEPATRIINU LIISUGA”, (25.A RAHVUSVAHELISEST PEREPÄEVAST ja PÕLVA-le LINNA NIMETUSE ANDMISEST – 1993, 50.AASTAT LEPATRIINU MAJA EHITUSE ALUSTAMISEST – 1968) 

6.N 17.5 – LINNALASTE KEVADJOOKS INTSIKURMUS –

7. RATTAPÄEV – 3-4-5 AASTASED

8.P 27.5 – KAGU-EESTI LAULU-TANTSUPIDU INTSIKURMUS – 1B

9.K 30.5 KELL 16.00 – LASTEAIA LÕPUPIDU – 1B + 4B – 

10.N 31.5 KELL 10.00 – 12.30 – VÄLJASÕIT TAEVASKOTTA

JUUNI

11.1.JUUNI – MÄNGUPIDU PIHLAPUUS, VABATAHTLIK

12.RÕÕMUS JUUNI = ÕUETEGEVUSED, KORDAMISED, AVASTUSED, MATKAD, RETKED – LASTE JA PERSONALI KOOS PLANEERIMISEL  – 01.-06 – 29.06.2018 / SUVERÜHM – 30.07 – 10.08.2018

 

Kuu tegevused lastega /teatripiletid 2€ – 2,50€

Aprill

K 04.04. kell 15.15 – IMEROHI – Lasteteatri etendus, pilet 2€

LAPSED – TEL – OLEN HEA LIIKUJA.

  • SÜDAMEKUU = SÜDAMETERVISE SPORDIPÄEV /6 keskust/ – 17.04.2018
  • LAPSEVANEM SPORDIB KOOS LAPSEGA

2.R 13.4 KELL 11:30 – SEIKLUSTE “UURI-AVASTA-KATSETA” REEDE – MARE, SILVI + RÜHMAD, KES SOOVIVAD

3.T 17.4 – SÜDAMETERVISE SPORDIPÄEV – MAAKONNA LASTEAIAD OMA MAJAS – SILVI + RÜHMA MK-D

N. 19.4 – OMATEATER ETENDUS “HALDJAD TEEVAD METSAPEO”

4.E 23.4 – 675. A JÜRIPÄEVA JOOKSUD – RÜHMA LAPSED, VANEMATEGA – TÕRVIKUGA LA RINGIL, PERSONALIGA SULGPALLIMÄNGU-LÕUNAD – SILVI

5. 24.04 – MESIMUMMI KOOLIEELIKUD 1B + 4B LEPATRIINUKATEL KÜLAS – SILVI

6.E 30.4 – KARNEVAL – TEGELASED EESTI JUTTUDEST – LOOMAD, LINNUD JA VANAPAGAN, NÄKK, VAESLAPS, KALEVIPOEG JA LINDA, …J JNE


Märts – TEL – HOOLITSEN HAMMASTE EEST

  • HAMBATERVISE TEEMAD RÜHMADES
  • TOITUN TERVISLIKULT – VITAMIINISALAT

1.Osalemine Räpina Aianduskooli sõbrapäeva taimekasvatusprojektis “KURGISÕBRAD” – 1b, Sirje Jürgenson

2.12.3-16.3 – LUMEKUJUDE MEISTERDAMINE 

3.8.3 KELL 11.30 – EMAKEELEPÄEVAL ESINEJATE ESINEMINE NAISTEPÄEVAL PERSONALILE – VEERA

4.14.3 AHJAL LUULEPÄEV – LOODUSE KINGITUS EESTIMAALE -/Osalejate väljasõit 9.30, tagasi 13.00/ VEERA

5.T 20.3  KELL 11.00 ÕUES – KEVAD – HURRAA! (Joosepi päeva, pööripäeva ja pendipäeva rahvakombed)/ =  RÜHM, VEERA, MAREN, SILVI

6. R 23.3. – MATK-PEITUSEMÄNG METSAS „KEVADE OTSINGUL“ – 1b, 2b, 3b Silvi

7.E 26.3 – MEIE RÜHMA VÕIMLEMINE – 1b, 2b, 3b – vahendi valik ja väike etteaste sõpradele – Silvi

8.T 27.3 – MEIE RÜHMA VÕIMLEMINE – 3a, 4b, 1b – Silvi

9. MÄNGUHOMMIK „TAMMETÕRU SEIKLUSED“ – MAREN

VeebruarTEL – tervislik toitumine ja vesi – elame 100 aastaseks

1.Õige toidutaldriku valmistamine rühmatööna – 1b, 2b, 3b, 4b

2.8.02.18 – „Eestlane olla on uhke ja hea“ – vabariiklik lasteaialaste kunstitööde näitus – Ave, Helle, Tähte´/

1.02.18 – osalemine näitusel „Eesti toit“ – Räpina Vikerkaar

3.2.02.18 – 3. maakondlik laulupäev „See väike maa“ Vastse-Kuustes /osaleb 5 laululast; Mare

4.2.02.18 – projektis „100 rahvamängu Eesti lastele“ osalemine – Silvi

5.12.02.18 kell 8.30 – SÜNNIPÄEVAHOMMIK „TERVITUS LIISULE“ 

6.13.2.18 – vastlatrall ja –mängud rühmas, aitab Silvi

7.Sõbrapäev rühmas.

8.15.02.18 kell 10:00 – MINA JA MINA, Sussiteater, pilet 2€

9.100 SÕNA TAMMEPUUL – 16.02.18 – a´ RÜHM, VEERA, ANNEV

10.22.2.18 kell 11.30 – AKTUS „EESTI 100“ – Mare

Jaanuar – TEL: Gripp ja kätepesu.

1.Tervislik toitumine – smuuti.

2.E., 8.01. – Hüvasti kuusepuu! – mängupidu saalis + 1b etendus

3.K., 17.01. kell 15.15 – „Kuidas saaks heaks“ – lasteteater H.Saluste, pilet 2€

4.N., 18.01 – mängude hommik – „Külaskäik metsloomade juurde“ – 1a, 3a, 4b – Silvik/

5.N., 25.01 – orienteerumis-peitusmäng – 3b, 2b, 1b – SilviK

6.E., 29.01. – Talvematk „Põsed õhetama“ – SilviK

7.T., 30.01 kell 15.15 – „Muinasjutt magavast printsessist …“ – Miku-manni teater, pilet 2,20€

  • Nb! 25.01.2018 – esinemine valla titepeol – Mare

MAJA JÕULUPEOD R=15.12 –

kell 15.00- 1s,

kell 16.00 – 2s

kell 17.00 – 4b

L=16.12 –

kell 10.00 –  3a,

kell 11.30 – 1a,

kell 13.00 – 2b,

kell 14.20 – 3b,

kell 16.00 – 1b

  • DETSEMBER – jõulukuu, talvekuu, talvistekuu, talsipühakuu, mängukuu
  • TEL – LEPATRIINU HOIAB JA HOOLIB
  1. 1.-29.12 – PIILUME LOGOPEEDI KABINETTI – HELVE
  2. 01.12. – PÄKAPIKULA AVAMINE KUUSKEDE MAAL = MARE, SILVI + VEERA, TIINA
  3. 4.12 KELL 11.30 – „HR. ORAVA JÕULUD“ – OMATEATRI JÕULUETENDUS LASTELE – KÕIK
  4. 4. 05.-21.12 – PIPARKOOGI KÜPSETAMISE PÄEVAD – RÜHM + KÖÖK
  5. K., 13.12 KELL 15.15 – NIPITIRI TEATER “SINISABA JÕULUD”, PILET 2.20€
  6. JÕULUPEOD – R. 15.12 15.00 – 18.00 = 1. SÕIM, 2. SÕIM, 4B //L. 16.12 10.00 – 17.00 = 3A, 1A, 2B, 3B, 1B
  7. 20.-22.12 – MUINASJUTUTUBA – VEERA
  8. ÕUES KELGUD-SUUSAD, KUI …. = SILVI
  • November 

TEL – TUNNEN OMA KEHA. OSKAN KÄITUDA LIIKLUSES PIMEDAL AJAL.

  1. A´8.20 – HOMMIK ALGAB VÕIMLEMISEGA – SAALIS JUHENDAB TIINA
  2. ISADEGA PEREÕHTUD – 8.11-1A+2S; 4B; 9.11-3A; 13.11 – 1s; 14.11 – 2B; 15.11-3B;
  3. N., 9.11 – ORIENTEERUMINE ÕUEALAL – B-MAJA, SILVI;
  4. R., 10.11 – PUNKTILIIKUMINE – 3A – SILVI
  5. N., 16.11 KELL 15.10 – SÕBER HELKUR. B-MAJA, TIINA, MARE
  6. N., 9.11 15.15 – Lepatriinu teater “EILE, TÄNA, HOMME”, pilet 2.50€
  7. 5. R., 10.11 – MARDIPÄEVA SANDITAMISED NAABRITE POOL – AIARÜHMAD
  8. R., 24.11 – KADRIPÄEVA SANDITAMISED NAABRITE POOL – AIARÜHMAD
  9. N., 30.11 – KÜBARA JA LIPSU PÄEV – VABATAHLIKULT RÜHMAS, PIDU SAALIS 3B + 1B + 4B +2B – MARE, SILVI
  • Oktoober 

TEL – OSKA ANDA ESMAABI// LEIVAKUU „OSKAN VALMISTADA TERVISLIKKU VÕILEIBA!“

1.GALERII – SÜGISE MEISTERDUSED /MÄRKAN JA NÄITAN/- RÜHM

2.2.-6.10 – LEIVANÄDAL / k.a. LEIVA KÜPSETAMINE 1b RÜHMAS/

3.K., 4.10 KELL 15.15 TEATER NIPITIRI – SINISABA SEIKLUSED

4.N., 5.10 KELL 11.45 – KALLILE ÕPETAJALE – LASTE LAULUD MAREGA

5.R., 6.10 KELL 11.00 – LEIVATEGU KARILATSIS = 1B, 4B

6.R., 6.10 KELL 11.45 – LEIVAPIDU SAALIS – 1A,3A, 2B, 3B, 4B.

7.9.-25.10 = ESMAABIÕPETUS RÜHMADES – TIINA

8.R., 13.10 KELL 11.30 – KLUNKER – MEIE ÕUE IGIHALJAD PUUD- Veera

9.OKTOOBER –

  • UJUMINE ALGAB 4.X
  • HELKURIPIDU – OLE NÄHTAV! – MARE, TIINA
  • JALGRATTAPÄEVAD – SILVI
  • MATKARAJAD INTSIKURMUS VAJAVAD LÄBIMIST – RÜHM
  • 3.X = TILLUDE SPORDIPÄEV – SILVI
  • R 27.X – töökeskkonna maskott NAPO õppus – 14.00= 1b+4b, 15.00- 2b+3b
  • N 19.X kell 10.00 = Päästeamet „Tulest targem“ – 1b+4b koolieelikud . TIINA

 

  • September –

 TEL – ÕNNETUS EI HÜÜA TULLES // KÖÖGIVILJAKUU “SUVIKÕRVITS ON MAITSEV“.

1.1.9 – TARKUSEPÄEV = NUKUNÄIDEND „KES ON TARGEM – MARE

2.N., 14.9 – 64. PÕLVA LASTE JOOKSUPÄEV INTSIKURMUS –- SILVI

3.5.-15.9 – VANAVANEMATEST RÜHMAS

4.N., 7.9 – LASTE VABARIIK – B-MAJA – MARE

5.E., 18.9 – PLAANIPÄRANE ÕPPEAASTA ALUSTUS

6.R., 22.9 – TERE SÜGIS – VILJA- JA KÕRVITSAKORISTUS, PAKUPEAKATETE VAHETUS, TAMME ISTUTAMINE – VEERA

7.T. 26.9 – TAEVASKOJA MATKARADADEL „MÄRKA JA NÄITA“ – avastusõpe/ õuesõpe – aiarühmad (6) – VEERA

8.25.9 – 30.9 – SÜGISE MEISTERDUSED TAMMETÕRUDEST – RÜHM

9.R., 29.9 – MIHKLILAAT –– lõpeb valge ja soe suveaeg -1B – SIRJED

18.-22.9 – TEL – JALGRATTAPÄEVAD, KIIVRITE KONTROLL – TIINA, SILVI