Vanast vahvast Lepatriinust saab tuule tiibadesse iga laps!

KAASAEGNE JA TURVALINE, TRADITSIOONE AUSTAV LEPATRIINU LASTEAED ON LAPSE ARENGU INDIVIDUAALSUST ARVESTAV, TERVISLIKKE ELUVIISE PROPAGEERIV KOOSTÖÖVALMIS ÕPPEASUTUS.

Meie väärtused: Avatus Rahulolu Mängulisus Ausus Sõbralikkus Tunnustus Unikaalsus Sallivus = ARMASTUS

4.sisehindamise perioodi üldteema „LEPATRIINU LIISU JA SÕBER KARU MAALIMA AVASTAMAS“

2016/2017 ÕPPEAASTA TEEMA: „PUU – KASK“.

Algul õpeta last kuulama, siis võid talle õpetada kõike, mida tahad. B.Franklin

ÜLDEESMÄRK /suund, mitte sihtmärk/: RÕÕMUS, LOOV JA JULGE LAPS.

1.Lepatriinus kasvab mänguhuviline, liikuv ja sotsiaalsete oskustega laps, keda arendab ja juhendab pedagoogiliste kogemustega, sõbralik, hooliv, rõõmsameelne, õpihimuline ja tegus täiskasvanu tihedas koostöös koduga.

  • Märksõnad: PERE – USALDUS – UUDISHIMU. /Ma kuulan ja ma unustan. Ma näen ja ma mäletan. Ma teen ja ma oskan. Hiina vanasõna/

2.Lapsekeskse kasvatuse aluseks on tõdemus – laps on oma olemuselt hea! – ja õpetaja ülesanne on tekitada keskkond, kus see headus avaldub. /”Kiusamisest vabaks!” metoodika rakendumine/

3.PERSONAL: Kokkuhoidmine = ühtehoidmine – austus – sõbralikkus – kestvus. /Kogun elamusi, jagan kogemusi.

4.LAPSEVANEM: Koostöö /=partnerlus – ühistegevus peredega toetab üksteist arvestava ja austava suhte loomist, hoolimist ja usaldust / – austus – sõbralikkus – keskkond turvalisust tagavate piiridega/.

KALLISTA KAASLAST, SIIS KÄRA KAOB.

TERVISEDENDUSE TEEMA /TEL/OLEN SÕBER OMA KEHAGA.


Kuu tegevused lastega /teatripiletid 2€

MAI –  TEL – KUIDAS MAITSEB VIKERKAAR? (SUPERKEEL)

1.KUIDAS MAITSEB VIKERKAAR? – rühmades graafik – Tiina
2.SUHKRUNÄITUS koridoris – Tiina
3.E., 8.5 kell 15.15 – PEOTANTSU lahtine tund – Reno Olle
4.9.05 kell 16.00 – KEVADKONTSERT „EMALE-VANAEMALE = 1a, 3a, 4b, 1b PERELE – MARE
5.10.5 kell 16.00 – KEVADKONTSERT „EMALE-VANAEMALE“ = 5b, 3b, 2b PERELE – MARE
6.N., 11.5 kell 11.30 – lavastus „Naeris“ I sõimele – 2.sõim, rühm
7.N., 11.5 kell 17.00 – pereõhtu emadele – I sõim;
8.N., 11.5 kell 17.00 – pereõhtu lavastusega „Naeris“ – 2 sõim.
9.N., 18.5 – LASTE JOOKSUPÄEV INTSIKURMUS
10. R., 5.5 – Viljapõllukese külv A-maja rattasse – „100 tera Lepatriinu lepatriinupeenrale!“ – /kaer „Kalle“, oder „Anni“/ – Veera, Heli
11.E., 15.MAI KELL 17.00 – 20.00 PEREPÄEV „MURUMÄNGUD LEPATRIINULAS“
12.E., 29.5 – LÕPUPIDU KELL 17.00 – 4B – ANNE, KARIN, LEA /rühm avatud 30.5-2.5/
13.T. , 30.5 – LÕPUPIDU KELL 17.00 – 1B – HELLE, TÄHTE, RIINA /rühm suletud alates 31.5, lapsed A-maja rühmades/
14.K., 31.5 – LÕPUPIDU KELL 17.00 – 2B – AVE, ÜLLE, ANNE /rühm suletud alates 1.06, lapsed A-maja rühmades/

APRILL – LAPSED – TEL – MINU HEATEGU SÜDAMELE

  1. SÜDAMEKUU – ME LIIGUME KOGU SÜDAMEST :

1.4.4 – MUTIONU KUTSUB KARNEVALILE „SÜDA TANTSIB“ – 3A, 4B, 5B, 3B, 2B, 1B

2.5.4 – SÜDAMEDISKO – 1S ,2S, 1A

3.10.4 – 14.4 – LIIKUMISRÕÕMUD LEPATRIINUS /PÄIKESERING, ÄRATAV VÕIMLEMINE, MAITSEVESI/

4.17.4 – 21.4 – KUI SA MÄNGID ÕUES, SIIS SUL TERVIS PÜSIB PÕUES – LIIKUMISMÄNGUD ÕUES.

5.24.4 – 28.4 – 24.4 KELL 9:00 TANTSUKAVAD PALLIPIDU, ALGAB PÄEV./ 25.4 KELL 10.45 – PÕNEVAD LEIUD KASESALUS – 3A-4B

2.E., 3.4 KELL 10.30 – ÕPETAJATE ETENDUS LASTELE – SÖÖBIK JA PISIK – TIINA + MARE, SILVI, ANNE, HELVE

3.E., 10.04 KELL 10.00 – „OLEN ERILINE, AGA SAAN HAKKAMA“ – ESINEMINE PUUETEGA INIMESTELE, PÄEVAKESKUS – MARE

4.T., 11.04 KELL 9,10,11,12- “PÄIKESERING„ RAHVAPÄRIMUSKOOLILT, PILET 3€, B-MAJA RÜHMAD

5.E., 24.4 KELL 15:00 – MUUSIKAKOOLIS TUTVUSTUSKONTSERT – 6A ?

6.PUU ISTUTAMINE – 4B+3B – SIRJE, ANNE

7.N., – 27.4 – SPRORDIFESTIVAL-VÕIMLEMISE PALLIPIDU MAMMASTES – LÕPURÜHMADE LASTE KAVA – SILVI

südamekuu plakat

MÄRTS

  • TEL – MINU KEHA VAJAB VETT

1.K., 1.3 KELL 10.00 – JÄNESEEMA PIRUKAS – 1 A LASTELT, SALONGIS A-MAJA LASTELE – HELDIN, VIIRE, KRISTI

2.6.3-10.3 – TEL – VESI JA MINU ORGANISM – TEEMAD TIINAGA 1B,2B+4B RÜHMADES

3.13.3-24.3 – TEL – HOIAN HAMBAD TERVENA – KÕIK RÜHMAD, TIINA

4.6.3-14.3 – EMAKEELEPÄEV „SEE TORE LAPS OLEN MINA“ – ETTELUGEMINE LASTEAIAS, – HELVE

5.T., 14.03 – LUULELUGEMISE VÕISTLUS AHJAL (BUSS 9.20/12.30) HELVE

6.E., 20.3 – HEAD AEGA, PÄKAPIKUD! TERE KEVAD! HURRAA!!

7.K., 22.3 KELL 15.15 – RÕÕMULILLE TEATER – MA EI MÄNGI SINUGA – 2€

8.K., 29.3 KELL 15.00 – ÕPETAJATE ETENDUS LASTELE – SÖÖBIK JA PISIK – TIINA + MARE, SILVI, ANNE

9.HAMBAARSTILE – 1B + 2B – TIINA

VEEBRUAR

  • TEL – MEIE OLEME TULEST TARGEMAD

1.ESMAABI ÕPETUS RÜHMADES – TIINA

2.K., 1.2 – TEATER VEMBUD HALDJAMETSAS

3.6.-10.2 – „Me oleme tulest targemad“ – AGA MINA MÄNG -112

4.R., 10.2 – LA SÜNNIPÄEVATRALL – 47 VANAKS! – MARE+

5.6.-12.2 – OHUMÄRK 112 ÕUELE – TIINA +

6.E., 13.2 – 112 EVAKUTSIOONI ÕPPUS – ENE

7.K., 22.2 – EW 99 – AKTUS – MARE

8.ÕPPEREIS LOOMADE VARJUPAIKA VÕRUS – 1B+2B

  1. N., 28.2 – HÕISSA, VASTLAD! – SILVI

JAANUAR

TEL – MINU KEHA VAJAB PUHTUST

1.R., 6.1. – HÜVASTI KUUSEPUU 

2.T., 10.1 kell 11.45 – MÄNGUPIDU PÜHAPÄEVAMAAL – 3b laste lavastus, autor S.Jürgenson,

3.K, 11.1. – TEATER – PIPI PEAB EESTI SÜNNIPÄEVA

4.LAULUPÄEVA ETTEVALMISTUSED JA PROOVID 

5.R., 27.1. – LASTE LAULUPÄEV – VASTSE-KUUSTES 

6.SPORT SUUSKADEL – lumega/lumeta TEGEVUSED

7.„PÕSED ÕHETAMA“ MATKAD 

8.TEL – „PRÜGI MEIE ÜMBER“, tegevus rühmades 

9.TAASKASUTATUD/TAASKASUTUS KUNSTIS, – näitus galeriis, koostöös peredega – Sveta, Tiina

10.9.-16.01 – Õpetus “Kuidas pesta käsi” – Tiina, kõigis rühmades.

  1. Meelespea:
  • ujumine algab 18.1;
  • kolmapäeviti muusikalised mängud – aiarühma lapsed 2xkuus.

DETSEMBERTEL – MINU KEHA VAJAB PUHKUST, UND

  1. N. 1.12 KELL  17.00 – ÕUES 1.ADVENDI KONTSERT – MARE

2. 5.-9.12 – PIPARKOOGI KÜPSETAMISE NÄDAL

3. 5.-15.12 – MUINASJUTUTUBA – VEERA

4. JÕULUPEOD – L. 17.12 JA P. 18.12

5. 7.12 – 19.12. – JÕULUAEG LOGOPEEDI JUURES – HELVE

NOVEMBER – TEL – MÄRKA OHTU, ENNETA OHTU.

LEPATRIINU LIISU TEAB, KUIDAS KÄITUMA PEAB – PIMEDAL AJAL JA TULEKAHJU KORRAL.

1.ISADEGA PEREÕHTUD – RÜHMAD, MARE, SILVI

1.10.11 kell 17.00 – I B = Helle, Tähte, Riina

  1. 8.11 kell 17.00 – 3B – Sirjed, Heli + Mare

2.07.11-11.11 – LEPATRIINU LIISU SÕBER HELKUR. – TIINA + RÜHMAD

3.N., 10.11 – MARDIPÄEV – KOSTÜÜMIJOOKS STAADIONIL – aiarühmad – SILVI

4.LEPATRIINU LIISU ON TULEST TARGEM – AIARÜHMAD

5.K., 16.11 kell 15:15 – TEATER – IMEDE AED

6.R., 25.11 – KADRIPÄEV – KADRID JOOKSEVAD A-JA B-MAJA ÕUES – MARE + 1B + 2B

7.E., 28.11 – 1.ADVENT – JÕULULAULUDE NÄDAL

ENNETAV TEADE:

1.N., 1.12. KELL 16.30 – 18.00 – ADVENDIKONTSERT ÕUES – MARE


OKTOOBER TEL – KEHA VAJAB TOITU

1.N., 6.10 KELL 10.00 – LEIVANÄDAL KARILATSIS = 1B, 2B

2.N., 6.10 KELL 10.00 – VÄLJASÕIT TAEVASKOTTA – 5B, 4B, 3B, 3A

3.K., 26.10 KELL 15.15 – TEATER – PLANEET NEMO

4. T., 11.10 – MATKAL MESIMUMMUDEGA – 1B, 2B – SILVI

5.R., 14.10 – LEHEPIDU – KASK + – 7 RÜHMALE, 2-S JAOS – MARE


SEPTEMBERTEL – OHUD MEIE ÜMBER; KÖÖGIVILJAKUU „ … ON MAITSEV“.

1.1.9 – TARKUSEPÄEV = NUKUNÄIDEND „KES ON TARGEM“ – MARE

2.T., 13.09 – TIBUDE SPORDIPÄEV KASE ALL 1.A, 3.A + B-MAJA – SILVI

3. N., 15.9 – INTSIKURMU JOOKS –- SILVI

4.K. 28.9 KELL 15.15 – TEATER KULDSED TIIVAD /Priit Karm/

5.N., 29.9 – MIHKLILAAT –– 1B + 2B – 29.9 – 1.B + 2.B

6.26.-30.9 – TEL- OHUD MINU ÜMBER – JALGRATTAPÄEV – TIINA, SILVI

7.SALATIPÄEVAD RÜHMAS – RMK + TIINA + KÖÖK

8.26.-30.09 – LEMMIKKÖÖGIVILJA VALIMINE + NÄITUS LEMMIKUST: MEISTERDUS-MAAL-JOONISTUS-VOOLING-… – TIINA

9.LIIKUMISMÄNGUD ÕUES „KÖÖGIVILJAD MEIE SÕBRAD“ – TIINA

  •